Bilgi ve deneyimler teknoloji ile birleşince!

Spectrum Gösteri ve Üretim Teknolojileri Servisi sahibi Sayın Berkant Kuru’ya göre İstanbul’un ve hatta Türkiye’nin önde gelen kongre ve konferans salonu’dur. Ana salon’daki akustik sesin dağılımını ciddi oranda doğru yerlere minimize ediyor. 

Display Ses ve Işık Sistemleri firması’ndan Serkan Gören’in açıklamalarına göre bu yıl yeni yüklenen ve uygulanan ses sistemleri ile sadece mükemmel konferanslar sunulmakla kalmayıp bununla birlikte potansiyel ışık sistemleri de kullanılarak müzik organizasyonları da sunulmuştur. “Display firmasına katılmadan önce üç yıl boyunca bu salonun Teknik Yöneticiliği’ni yaptım ve uzun yıllar tedarikçiliği, birebir Spectrum adına ekspertizi ile ilgileniyordum. Ses ile ilgili kısmında ise d&b audiotechnik / T and Q Series sistemleri kullanılıyordu. Bu iki ses sisteminin kullanılmasının başlıca sebebi Display’in Türkiye distribütörü olması ve bununla birlikte destek uygulamaları’ndaki uzmanlığıdır.”

 

 

Janko Ramuscak’ın devralmasıyla birlikte geçen sonbahar’da son akort ortalama 0.669 STI sadece 0.044 standart sapmayla tamamlandı. Spectrum’dan asistan Serkan ekibi ile birlikte sistemi gerçekten çok iyi bir şekilde hazırladı ve akortu bir günden az bir sürede tamamladık. Uzaktan kumanda etmek ve parametreleri VNC ile değiştirebilmek için WiFi ile iPad ve akıllı telefonları d&b R70 sisteme dahil edildi. D12 amfilerinde HFC fonksiyonlarının etkisi hissedilebilir boyuttaydı. Daha sonra EQ olmadan Lavalier mikrofonu belirlenmiş en üst seviyede test ettik ve yedeklemek için boşluk yakaladık; salonu iyi bilen bazı operatörler bunun mümkün olacağını beklemiyorlardı.

 

Ramuscak, Spectrum’un Lütfi Kırdar’a olan taahhütünün bu işin göstergesi olduğunu belirterek sözlerini noktalıyor.

Lütfi Kırdar Kültür Merkezi

1/2

Display Ses ve Işık Sistemleri / Email :info@display.com.tr hakandisplay@gmail.com/ © 2019 by Display

  • Black Instagram Icon
  • facebook
  • Twitter Round